מנותקי תל אביב

 
תערוכת "קאסמים" בשדרות רוטשילד, צילום: יוסי מטלון

תל אביבים חושבים רק על המרחב הצמוד להם, מה שנוגע לאחרים זה קצת רדום. בכדי לעורר את התל אביבים הרדומים, בכדי להציג לתושבי העיר המנותקים מכל מה שקורה מחוץ לעיר, הביאו עבורם את ה"קסאמים" לשדרה הפופולארית ביותר, לשדרות רוטשילד. ישירות משדרות, לשדרות רוטשילד! שם יוכלו תושבי העיר לצפות בכלי הנשק של הפלשתינים.

בעבר, הורגלנו לראות את הכלים ומכשירי המלחמה שלנו, ראינו את הרכב המשוריין החלוד שהוביל אותנו לירושלים במלחמת השחרור, רובים ואקדחים מאולתרים ממלחמות העבר, כלים שעזרו לעם הזה להתמודד מול אלו שרצו להזיק לו. במקומות אחרים יש תותחים שהיו בשרות האומה והצילו עיר זו או אחרת. עכשיו, לאור העיוורון הקולקטיבי, בעידן הממון הרב שנוזל ברחובות תל אביב, בין השיפוץ ב"הבימה" והחפירה העמוקה עבור החניון הענק שנבנה מול "היכל התרבות", מראים לנו את "הקאסמים", את הנשק של החלש, את הכלים שפוגעים בנו, באזרחים שבעיר שדרות. 

 
"קאסמים" בתל אביב, בשדרות רוטשילד, צילום: יוסי מטלון

 
בצורה אירונית אך מציאותית, במקום להציג את גבורת ישראל, מראים לכלל העם ולכל העדה הזאת לאיזה מצב עגום הגענו. מזכירים לבלייני העיר כי יש עיר בישראל שמנותקת משוק הנדל"ן התל אביבי, המחירים שם דווקא יורדים, יש שם גם קצת שחיתות, מזכירים לתושבי תל אביב שיש ערים אחרות, יש חיים מעבר  לתל אביב, חיים שאינם וורודים. מציגים לנו את נשקו הפרימיטיבי של הפלשתינים, הנשק שמשגע את צה"ל, הנשק שאימפריית הביטחון הזאת לא מסוגלת להשמיד, להפסיק, להשתיק. החליטו לעשות לתושבי העיר הזאת "סדרת חינוך" או מסע "התעוררות". מציגים בשדרות רוטשילד את הנשק של אלו שרוצים להזיק לתושבי שדרות, לא למסוגננים שבשדרות רוטשילד. מציגים לנו את הכלים של אלו שנלחמים בנו בכלי נשק תוצרת בית, האם זוהי תערוכה שצריכה להפחיד או לעודד?
 
נראה לי לפעמים כי הרבה מתושבי העיר הזאת עסוקים רק בעצמם – הם התנתקו. אין זרימת מידע ורגשות לכל מה שקורה מעבר לגבול העיר תל אביב. אמנם יש פרפוראציה מעטה מרמת גן, גבעתיים ואולי הרצליה, שהיא עיר ממש צפונית עבור התל אביבי המצוי. הגבול הדרומי ביותר נמצא בתחילת שדרות רוטשילד, אולי נווה צדק, זה הכי דרום שמוכר לתל אביבי המתנתק. לצערי,שדרות לא נמצאת בתל אביב, לא בגוף ולא בנפש.


"קאסמים" בלב העיר – בשדרות רוטשילד בתל אביב, צילום: יוסי מטלון


"קאסמים" משדרות בשדרות ברוטשילד, צילום: יוסי מטלון

 

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: