אי-שוויון הזדמנויות בחיפוש עבודה!

להלן כמה מודעות "דרושים" (מציאת עבודה) שפורסמו באתר Archijob.  ממש שוויון הזדמנויות לכל, מאוזן, לא מפלה בין לבין, לא מנצל ולא מבדיל בין אדם לאדם. וגם אפשר להציג פרוייקט גמר מבלי להשקיע בו עבודה (מודעה מספר 7).

 

דוגמאות וחומר למחשבה:

1) "אדריכלים למשרד אדריכלים ותיק בת"א דרוש/ה FREE LANCE לעבודה של פרוייקטים בתחום ע. פנים מוסדי (בנקים, משרדים). תנאים: * עבודה מהבית. * עבודה עפ"י נוהלים. * זמינות ועמידה בלו"ז. * שליטה מעולה ב-AUTOCAD עדיפות ל-ADT. * בעלי תוכנה וחומרה עדכניים. * שליטה בסיסית ב-WORD ו-EXCELL. * אמינות דיסקרטית ודיוק מירבי. * ניסיון מוכח ורשימת ממליצים. * עוסק מורשה. * תשלום חודשי לפי שעות. * 10 שעות עבודה ראשונות ניסיון ללא תשלום."
2) "משרד אדריכלות פנים מחפש מעצבת פנים בעלות ניסיון רב בעיצוב פנים לפחות 5 שנים תכנון ועבודה מול יועצים שליטה מלאה באוטוקד 2000 ובמחשב בכלל, בעלות מוטיבציה גבוהה ורצון להשקיע, למשרה מלאה בתל אביב."
3)"לחברה ותיקה לניהול פרויקטים דרוש/ה אדריכל/ית לקידום תב"עות – ניהול ותיאום תכנון דרישות: בוגר/ת הטכניון 5 שנות ניסיון לכל הפחות רישום בפנקס המהנדסים והאדריכלים רקע בתכנון עירוני / בינוי ערים ניסיון והבנה בקידום הליכים סטטוטוריים מגורים באזור המרכז"
4) "משרד אדריכלות פנים מחפש אדריכליות בעלות ניסיון רב בעיצוב פנים לפחות 5 שנים תכנון ועבודה מול יועצים (מוסדות ציבור,משרדים,דירות ובתים)שליטה מלאה באוטוקד 2000 ובמחשב בכלל, בעלות מוטיבציה גבוהה ורצון להשקיע, למשרה מלאה בתל אביב."
5) "למשרד מעצבת פנים דרושה מעצבת פנים עם נסיון של כ- 4 שנים שליטה בתוכנת אוטוקד 2000 ותוכנת word נא לפנות לתיבת הדואר + המלצות"
6) "סטודיו לעיצוב ואדריכלות מעוניין בעובד/ת , בוגרת מסלול אקדמי לעיצוב פנים/ אדריכלות, בעל/ת ניסיון בתוכנות שרטוט והדמייה : AUTOCAD , VIZ, PHOTOSHOP "
7) "להגשת פרויקט גמר דרוש/ה שרטט להכנת תוכניות חתכים והדמיות תלת מימד. עבודה למשך שבוע באופן דחוף"

תגובות בפורום אדריכלות למודעה מספר 1. :

   "שימו לב לפרסום של משרד לא מזוהה המציין כי דרוש במשרדם אדריכל שבין היתר הוא נדרש ל-לא פחות ולא יותר עשר שעות עבודה חינם אין כסף. לפי דעתי זו חוצפה, ניצול דוחה של מצב השוק והורדת המקצוע למקום יותר נמוך מדרגתו העלובה כרגע בארצנו. אני כבר שלחתי להם את דעתי בנושא ואתם מוזמנים לחוות את דעתכם באשר היא.צודק או לא צודק להתחיל בנורמות חדשות שכאלה?"

**   "= עבירה על החוק "
***   "אדריכלים הם אנשים רחבי אפקים, אסטטים, ואסרטיביים – אבל – חרא של מעסיקים.
קחו את זה כהנחת עבודה בהיותכם שכירים. שתי נחמות: א. יחסי האנוש שלהם באים לידי בטוי גם עם לקוחות ויועצים. ב. כול כאלב ביג´י יומו."
****   "לא הגיע הזמן שנארגן כאן בפורום רשימה של אותם מעסיקים, כל אחד והפאקים שלו?
כולנו היינו או עדיין שכירים במשרדים של עריצים וקמצנים, עם שריטות כאלה ואחרות, לא כדאי שנחלוק את הידע ורכשנו על בשרנו? ככה שכל מי שמתלבט האם ללכת למשרד X או אולי דווקא ל Y, ידע למה הוא נכנס ומה מצפה לו יום אחרי שהוא יתחיל לעבוד, 3 חודשים אחרי, ושנתיים אחרי???
סתם הצעה…
(ההודעה מתייחסת לגברים ונשים כאחד. לשון ההודעה הוא בגוף זכר כי קצת התעצלתי. כל מי שרואה עצמו/ה נפגע/ת, אני אבקש את סליחתכם מראש…)" 
*****   "באתר "קודקס" להכוון תעסוקתי של עורכי-דין וסטג´רים יש פורום כזה ובו חילופי דעות ומידע על טיבם של משרדים". עיון מהפכני/חתרני! 

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • יוסי  ביום מאי 26, 2004 בשעה 12:23 am

  באמת נכון, לחלק מהאדריכלים יש מחשבות של "כיבוש" מסוים כאשר מקימים מבנה. בעיקר כיבוש וניצול הקרקע למטרה מסוימת ולא כיבוש במשמעות הפוליטית של המילה, למרות שגם זה קורה לפעמים. המבנה צומח על אדמה בתולה ועל ידי כך מספח שטח לעצמו. אז האם בשביל זה לא לעבוד?
  בכתבה ב"הארץ", מישהי אמרה שיש לה את המשאבים הכלכליים לשבת מחוץ למשרד האדריכלי ולחשוב, לנתח מה משמעות העשייה האדריכלית. באמת שזה לא פשוט לעבוד במשרד אדריכלי, במיוחד שרבים כבר מכירים באופי והסגנון המיוחד של אדריכלים מסוימים שהופכים את העבודה, השהות בחברתם, והעשייה האדריכלית לדבר מאוד, מאוד לא נעים.
  לא כל קרקע ש"נכבשת" , נכבשת עבור מעשים "רעים" שפוגעים בשכבות האוכלוסייה החלשות. לפעמים בונים בתי ספר, בתי חולים, מרפאות, מוסדות שישרתו את הקהילות השונות, מוזיאונים, ספריות. מטרות חיוביות!
  במודעות יש ניצול של אנשים, אנשים שאולי מנצלים אנשים אחרים כדי שכולם ביחד ינצלו גורם שלישי. תרבות הניצול הישראלית אולי קשורה לתסמונת הגבול הישראלית, חסר לנו גבול!

 • צפריר  ביום מאי 27, 2004 בשעה 8:28 am

  מה הבעיה עם מודעות 6, 7 ?

  מפריע לך הניסוח הנייטרלי "עובד"?

  לגבי מודעה 7: אני חושב שאתה יודע כמה סטודנטים יכולים להיות נואשים. לחלק מהם יש גם כסף.

  בקשר ל־3 )אגב: אני בוגר תואר שני בטכניון, כך שזה קצת מפריע לי אישית) מישהו שהוא בוגר הטכניון אמור להיות, בממוצע, לפחות בעל רמה מסויימת. אם יש לך הרבה מועמדים קריטריונים כגון מקום התואר הם לא מדוייקים, אולם הם מועילים כמסננת ראשונית.

  החברה שבה אני עובד, לדוגמה, דורשת ממועמדים לתפקידי תכנות תואר ראשון לפחות. אני מכיר לא מעט תוכניתנים מוכשרים ללא תואר אקדמי, אולם מכיוון שהביקוש היום כה גדול, התואר האקדמי משמש כמסננת ראשונית יעילה למדי.

  לגבי 1: אני מצטרף לדעתך. שים לב שהם דורשים גם דיסקרטיות: שלא תספר לכולם שלא קיבלו אותך לאחר עשר השעות הראשונות…

 • יוסי  ביום מאי 27, 2004 בשעה 8:58 am

  אך אם היו מחפשים מהנדס רופא או עורך דין, היו מפרסמים, מחפשים "עובד"?! או מחפשים מהנדס, רופא או עורך דין?
  זה פשוט, באי-הזכרת התואר אדריכל או מעצב יש סוג של זלזול. מי שלמד וסיים רוצה שיכירו בהישגיו. לי אישית אין בעיה. אני מכיר בעצמי.
  אני לא קניתי עבודות גמר! ועוד מי שעושה את בפרהסיה ללא כל בעיה ערכית, מוסרית, צריך לחשוב אם הוא או היא אוהבים וראויים למקצוע והתואר.
  ציון מקום קבלת התואר כמו הטכניון (שזה מוסד מאוד מכובד עם ניסיון ותדמית טובה),נועד לסנן אדריכלים אחרים שאולי למדו במוסקבה, מילנו או ברצלונה. ומה רע בתארים מהמקומות שהזכרתי?
  ומה דעתך בעניין "דרושות אדריכליות" דרושה "מעצבת פנים"!?
  תודה.

 • צפריר  ביום מאי 27, 2004 בשעה 11:12 pm

  לגבי קניית עבודות: העתקה בעבודות (שהן חלק מהציון הסופי) ובבחינות קורית מדי פעם. במסגרת לימודי התואר השני שימשתי גם כמתרגל. מכאן ועד לקניית עבודות: זה כבר רק עניין של הווצרות שוק. לא שיש לי שמץ של הבנה וסימפטיה כלפי מעתיקים.

  אני לא מכיר את ה"ערך" של מקומות לימוד שונים. אבל אולי זה נועד לסנן מראש את בוגרי אוניברסיטאות מולדובה? ואולי כל המשרד הווותיק הוא של עובדי טכניון, והם רוצים לשמור על זה מסיבה עלומה שהיא?

  שים לב שמעצבת הפנים ממודעה 5 אמורה לעבוד ב"משרד מעצבת פנים". לעומתה, האדרכליות ממודעה 4 צריכות לדעת לעבוד מול יועצים.

 • אדריכלית לא מוכרת  ביום מאי 28, 2004 בשעה 11:13 am

  המונופול שקיים בארץ, גם של בתי ספר לאדריכלות וגם של משרדי אדריכלים מסויימים מונע מהמקצוע להתפתח ולהתקדם. אני סיימתי לימודים בויצ"ו קנדה בחיפה. בעיני תוכנית הלימודים שם היתה ברמה גבוהה והתאימה לי באופן אישי יותר מבתי הספר האחרים בארץ שמציעים מסלול לימודים באדריכלות. התואר מויצ"ו מוכר בכל העולם אך לא בארץ… בגלל מונופול של הטכניון. היום אני לומדת לדוקטורט בחו"ל מפני שבארץ לא קיבלו אותי… (מפני שהתואר לא מוכר). כשיוצאים החוצה מבינים כמה המצב בארץ הוא מגוחך ועצוב בתחום האדריכלות וחבל שכך. אשמח לחזור לארץ ולתרום אבל אם לא אוכל לפתוח משרד מכיוון שלא יכירו בתואר שלי אז הפיתוי להשאר בחו"ל יהיה גדול. יש הרבה אדריכלים במצב שלי ובעיני זה הפסד למדינה שלנו.

 • רונה17  ביום יוני 9, 2004 בשעה 12:06 pm

  האם אין גורם במינה שאמור לאכוף את חוקי שוויון ההזדמנויות או לפחות להתריע על בעיות?!
  האם להסתדרות יש יכולת או מידע בעניין? שווה לבדוק.

  אגב, דברים דומים קורים בכל תחום כמעט…

 • יוסי  ביום אוגוסט 15, 2004 בשעה 1:42 am

  הגיע הזמן לקחת את החיים בידיים שלך במקום לקטר

 • JJ  ביום פברואר 21, 2005 בשעה 1:19 am

  כתבת:צריך להעז בגדול בכדי לעשות שינוי קטן.

  האם אתה באמת עושה את זה?

 • יוסי  ביום פברואר 21, 2005 בשעה 8:05 am

  מנסה, אני מנסה.
  כל יום מחדש.
  את התוצאות יש לבחון לאורך הזמן.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: